Aktualności
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości - jak świętowali uczniowie SP 39
Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się 9 listopada. Uczniowie klasy 6a i 7b przygotowali ciekawe przedstawienie o tematyce patriotycznej. W to wydarzenie zaangażowane były wszystkie klasy. Uczniowie prezentowali wylosowane pieśni patriotyczne. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 105 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.Wspólnie świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
3Różne oblica świętowania!
Klasa 3a w Centrum Historii Zajezdnia
7 listopada klasa 3a odwiedziła Centrum Historii Zajezdnia. Do Zajezdni dzieci pojechały zabytkowym „Ogórkiem”- jedynym oryginalnym autobusem wrocławskim tej serii jaki zachował się z lat 80.
Z przewodnikiem uczniowie przeszli przez sale poświęcone historii Wrocławia po 1945 roku. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądała kiedyś klasa lekcyjna, sklepy, kiosk i przedmioty codziennego użytku z czasów swoich dziadków, czyli PRL-u. Do szkoły uczestników wycieczki odwiózł ponownie „Ogórek”.
Udział w akcji „Szkoła pamięta” 2023
W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie klasy 6b porządkowali grób Edwarda Człapy na Cmentarzu w Pawłowicach.
Edward Człapa, będąc młodym 18-letnim stolarzem, zatrudnionym w poznańskim przedsiębiorstwie aktywnie uczestniczył w Powstaniu Poznańskim 1956 r.
Był przywódcą prawie 40 osobowego zmotoryzowanego, uzbrojonego pododdziału paramilitarnego, którego celem było zdobywanie broni dla walczących na ulicach Poznania robotników.
Zadaniem pododdziału było pozyskanie broni, poprzez rozbrajanie posterunków Milicji Obywatelskiej w Poznaniu i jego okolicach. Już po zakończeniu wydarzeń czerwcowych 1956 r. Edward Człapa został poddany brutalnemu śledztwu, a następnie sądzony.
Zmarł 10 marca 2010 r. i jest pochowany na Cmentarzu w Pawłowicach.
Nasza szkoła objęła opieką grób ś.p. Edwarda Człapy i w ten sposób włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. „Światełko do Czerwca’56”.
Wspomniana akcja, prowadzona przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu ma na celu pielęgnowanie pamięci o osobach, które w 1956 roku uczestniczyły w robotniczym zrywie, który miał znaczenie historyczne nie tylko dla Poznania, ale i dla całej Polski.
Nasi laureaci w konkursie organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody we Wrocławiu
- 2
"Letnie I jesienne pejzaże" w naturze:Jadwiga Chrąchol- wyróżnienie
"Przebłyski zieleni w miejskiej przestrzeni"
Bruno Kaczyński 3 miejsce
Kacper Sosnowski - wyróżnienie
Gratulujemy laureatom i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach
Najbardziej Mobilnie Aktywna Szkoła we Wrocławiu
Pasowanie na ucznia klas 1a, 1b, 1c
Światowy Dzień Origami
25 października obchodzimy Światowy Dzień Origami.Czy wiesz że origami:- to sztuka składania papieru w różne kształty- wywodzi się z Chin- w Europie origami pojawiło się na przestrzeni XIX i XX wieku- w Europie jednym z jej pierwszych eksperymentatorów był Leonardo da VinciSkładanie origami:- wzmacnia koncentrację- uczy pracy etapami od podstaw- rozwija zdolności manualne- pobudza kreatywność- rozwija logiczne myślenie- ćwiczy wyobraźnię przestrzenną i koordynację oko- ręka- uwrażliwia na sztukę pomaga się zrelaksować i wywołuje pozytywne emocje, dostarcza radości z tworzenia- wspiera wspólną zabawęPoniżej prezentujemy prace uczniów wykonane na zajęciach świetlicowych.
Harmonogram konkursów Zdolny Ślązak 2023/2024
Układanki jesienne – co możesz na niech ćwiczyć?
Dary jesieni mogą być wykorzystywane nie tylko w edukacji przyrodniczej, ale także w celu uatrakcyjnienia edukacji polonistycznej, matematycznej, plastycznej czy muzycznej. W ten o to łatwy sposób można używać, na przykład kasztanów, żołędzi, liści do liczenia (dodawania, odejmowania), układania rytmów, układania liter czy cyfr i wielu innych fajnych działań. Jesień to bardzo barwna i kreatywna pora roku. A tak bawiła się klasa 1a :
4
Dla każdego coś zdrowego – zajęcia kulinarne w kl.1a
Aby rosnąć i prawidłowo się rozwijać należy codziennie jak najwięcej się ruszać, zjadać urozmaicone posiłki i pić dużo wody. A oto galeria naszych smacznych jeży, które wykonaliśmy na zajęciach w szkole.
8
Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela
Dzień głośnego czytania
Interaktywne pokazy w szkołach
- 1
Interaktywne pokazy w szkołach
20 września klasa 1a wzięła udział w spotkaniu z Pracownikiem Naukowy Wrocławskiej Uczelni. Spotkanie to miało charakter zabawowo – naukowy. Dzieci za pomocą różnych przyrządów i płynów sprawdzały- Co powstaje w wyniku reakcji kwasów z zasadami? Celem tych pokazów jest przedstawienie trudnych tematów w sposób przystępny, interesujący, angażując młodych odbiorców do wspólnej nauki i zabawy. Dziękujemy.
KOMUNIKAT DLA RODZICÓW DOTYCZĄCY UBEZPIECZENIA NNW
Szanowni Rodzice,
uprzejmie informujemy, że umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży szkolnej na terenie szkoły i przedszkola, jak również w przypadku organizowania imprez i wycieczek szkolnych i przedszkolnych w kraju jest dobrowolną umową ubezpieczenia i może być zawierana wyłącznie z woli rodziców. W Polsce nie istnieje żaden obowiązek nałożony przez prawo na rodziców bądź placówki edukacyjne, aby ubezpieczyć dzieci i młodzież szkolną od następstw nieszczęśliwych wypadków czy innych ryzyk.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami wymagane jest jedynie ubezpieczenie dzieci i młodzieży szkolnej od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia przy organizacji wycieczek i imprez zagranicznych.
Ubezpieczenia szkolne i przedszkolne są więc ubezpieczeniami dobrowolnymi, a to oznacza, że to wyłącznie od decyzji rodziców zależy, czy i w jakim zakresie ubezpieczone będzie ich dziecko.
W przypadku chęci ubezpieczenia dzieci rodzice zawierają umowę bezpośrednio z ubezpieczycielem i wyłącznie z własnej woli. W razie zaistnienia szkody również rodzice bezpośrednio kontaktują się z firmą ubezpieczeniową. Szkoła i przedszkole nie pośredniczy w zawieraniu polis i zbieraniu składek.
Oferty wszystkich ubezpieczycieli znajdują się na stronie ZSP nr 23 w zakładce Aktualności.
Z poważaniem
Dorota Majk
dyrektor ZSP nr 23
Oferta ubezpieczenia
Propozycja ubezpieczenia
ULOTKA_NNW_SZKOLNE_2023-2024.pdf
ULOTKA_NNW_SZKOLNE_2023-2024(1).pdf
ALLIANZ_KARTA_PRODUKTU_NNW(2).pdfA
LLIANZ_KARTA_PRODUKTU_OC(1).pdf
ALLIANZ_KLAUZULA_INFORMACYJNA(1).pdf
ALLIANZ_KLAUZULA_OC_ZAWODOWE(1).pdf
COLONNADE_KARTA_PRODUKTU_NNW.pdf
COLONNADE_KARTA_PRODUKTU_OC_SZKOLY.pdf
COLONNADE_KLAUZULA_OC_ASYSTY_PRAWNEJ.pdf
COLONNADE_POSTANOWIENIA_NNW_DO_OWU.pdf
INTERRISK_KLAUZULA_INFORMACYJNA.pdf
INTERRISK_POSTANOWIENIA_DO_OWU_NNW_TABELE_TRWALEGO_USZCZERBKU.pdf
OFERTA_INDYWIDUALNA_NNW_DZIECI_I_MLODZIEZY.pdf
NNW_DZIECI_PRZEDSZKOLA__ZLOBKI.pdf
NNW_DZIECI_I_MLODZIEZY_SZKOLY.pdf
Wrocławskie czytanie poezji Wisławy Szymborskiej w Ogrodzie Botanicznym
- 4
26 września grupa uczniów z klasy 8 i 7b udała się do Wrocławskiego Ogrodu Botanicznego. Nie była to zwykła wycieczka krajoznawcza, to było święto poezji.
Ogród Botaniczny zgromadził w tym dniu sympatyków poezji Wisławy Szymborskiej. W przepięknej jesiennej scenerii czytane, recytowane i śpiewane były wiersze naszej Noblistki.
Wrocławska młodzież malowała kamienie, tworzyła kolaże i grała w grę terenową. Nasi uczniowie zdobyli drugie miejsce. Gratulacje!
Na zakończenie warsztatów w Ogrodzie Botanicznym wybrzmiał radosny śpiew młodości, bo przecież „Nic dwa razy się nie zdarza I nie zdarzy (…)”
Agnieszka Woch
nauczyciel bibliotekarz
Zaproszenie do udziału w konkursie
W konkursach LOP mogęą brać udział osoby zapisane do LOP. Zapisy przyjmuje opiekun p. Maria Szostek (wychowawczyni klasy 1c). Prace na konkurs oddajemy w szkole do p. Marii Szostek do 4 października.