Aktualności

          • Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców

          •  

             

            W dniu 3 października 2025r reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzyszkolnym turnieju piłki nożnej klas szóstych rozgrywanym w ramach strefy wschód.

            Zawody odbyły się w przyjaznej, sportowej atmosferze, a emocji nie brakowało od pierwszego do ostatniego gwizdka.

            Nasi chłopcy rozegrali świetne mecze ze swoimi rówieśnikami z innych szkół, pokazując determinację, wolę walki i prawdziwego ducha drużyny. Ich zaangażowanie i wzajemne wsparcie przyniosły oczekiwane efekty - awans z 4. miejsca do finałów wrocławskich!

            W finałach rywalizować będzie 12 najlepszych szkół z całego Wrocławia, a stawką będzie awans do rozgrywek wojewódzkich.

            To ogromne wyróżnienie i wielki sukces dla naszej szkoły, zwłaszcza że w składzie znaleźli się bardzo młodzi zawodnicy:

            • 4 zawodników z rocznika 2013,
            • 2 zawodników z rocznika 2014,
            • oraz najmłodszy piłkarz – z rocznika 2015!

            Pomimo różnicy wieku nasi reprezentanci pokazali, że liczy się serce do gry, współpraca i wiara w siebie.

            Drużyna grała z pasją, a każdy zawodnik dołożył cegiełkę do końcowego sukcesu.
            Trzymamy kciuki za naszych chłopców w finałach wrocławskich i życzymy im dalszych sportowych sukcesów! ⚽

            Szkołę w rozgrywkach reprezentowali:

            1. Szymon Nowakowski

            2. Antoni Pawuś

            3. Kacper Bocheński

            4. Ignacy Rogowski

            5. Jakub Skoczylas

            6. Miłosz Bocheński

            7. Julian Staniów

             

             

          • Bieg dla Serca

          • XXII BIEG DLA SERCA

            Dnia 2 października 2025r na terenie stadionu MCS Pawłowice odbyły się szkolne biegi dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięli udział uczniowie klas 1-8, którzy rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych.

            Celem zawodów było:

            • popularyzowanie aktywności fizycznej wśród uczniów,
            • rozwijanie zdrowej rywalizacji sportowej

            Przebieg zawodów

            Zawody rozpoczęły się od wspólnej rozgrzewki, po której uczniowie kolejno startowali w swoich biegach. Uczniowie klas 1-4 mieli do pokonania  trasę 300m, natomiast dzieci z kas 4-8 rywalizowały na dystansie około 600 m. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska złożona z nauczycieli wychowania fizycznego.

            Wyniki

            Najlepsi zawodnicy otrzymali wspaniałe medale, które były wyrazem uznania za ich sportowy wysiłek i zwycięstwo.

            Mistrzami klas zostali:

            klasa 1a – Matylda Antkowiak i Adam Klecha

            klasa 1b – Alicja Iwanicka i Cezary Pawuś

            klasa 2a – Rozalia Szydełko i Ignacy Marciniak

            klasa 2b – Matylda Wdowikowska i Adam Domagała

            klasa 2c - Rozalia Staniów i Mikołaj Bączkiewicz

            klasa 3a – Pola Jurek i Jan Kubicki

            klasa 3b – Wiktoria Kantarska i Michał Bembowicz

            klasa 3c – Joanna Konarska i Leo Ziobrowski

            klasa 4a – Ewa Czajkowska i Jakub Niedzielski

            klasa 4b – Amelia Żyłka i Miłosz Bocheński

            klasa 4c – Pola Ziobrowska i Michał Działa

            klasa 5a – Alicja Kantarska i Ignacy Rogowski

            klasa 5b – Iga Teuerle i Jakub Skoczylas

            klasa 6a – Zuzanna Szlachetko i Julian Staniów

            klasa 6b – Alicja Kiziulewicz i Piotr Hrybacz

            klas 7a – Pola Durczak-Wyszkoni i Dominik Drabczyński

            klasa 7 b – Wiktoria Sobolska i Piotr Tomków

            Klasa 8a – Łucja Frączyk i Bartosz Dym

             Klasa 8b – Joanna Wojciuch

             

            Podsumowanie

            Zawody przebiegły w sportowej atmosferze i dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu emocji. Zwycięzcy, oprócz satysfakcji i dumy, otrzymali medale, które będą miłą pamiątką ich sukcesu.

            Dziękujemy Rodzicom za ufundowanie pysznych jabłek dla uczestników biegów szkolnych.
            Dzięki Wam sportowe emocje mogliśmy połączyć ze zdrową przekąską i dodatkową porcją energii!

            Organizatorki składają podziękowania wszystkim uczestnikom za sportową postawę !

             

            Link do zdjęć z zawodów:

            https://drive.google.com/drive/folders/1IJFDhWgLGWTdeM2jLqy0RkC7k9GFr-iA

             

          • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA


          • To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

            Książka jest pięknym mostem między światem rzeczywistym a literaturą. Żeby dziecko odkryło jakie bogactwo kryje się w słowie pisanym, potrzebuje dorosłego towarzysza, który pomoże mu odkryć ten niezmierzony, arcyciekawy i jedyny świat wyobraźni.

            Młody Człowiek, potrzebuje Ciebie! Rodzicu, Dziadku, Nauczycielu czytajmy dzieciom na głos, ale słuchajmy też kiedy One chcą czytać nam…

             

             

            Agnieszka Woch

            Nauczyciel bibliotekarz

          • Sztafetowe Biegi Przełajowe

          •  

            25 września na Kąpielisku Morskie Oko odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. Przy wietrznej pogodzie chłopcy z klas 5-6 pobiegli bardzo dobrze zajmując 4 miejsce ( tuż za podium). Tym razem szczęśliwe, bo dające awans do kolejnego etapu – Mistrzostw Dolnego Śląska. Wielkie brawa za walkę o każdą sekundę. W Szklarskiej Porębie będzie szansa na poprawę wyniku już 9 października.

            Szkołę reprezentowali:

            1.  Piotr Hrybacz
            2. Jakub Skoczylas
            3. Szymon Nowakowski
            4. Kacper Bocheński
            5. Ignacy Rogowski
            6. Antoni Pawuś
          • PROMOVERE TALENTA

          • Aż 378 młodych, zdolnych wrocławian otrzymało stypendia w ramach Wrocławskiego Programu Wspierania Uzdolnionych –

            To największa liczba wyróżnionych w historii programu. Stypendyści to uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy mogą poszczycić się sukcesami w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, bardzo dobrymi wynikami w nauce i wyjątkowym zaangażowaniem. Wśród stypendystów są również uczniowie naszej szkoły: BLANKA WDOWIKOWSKAJULIAN STANIÓW, którym serdecznie gratulujemy.

            Wrocław to miasto ambitnych ludzi, a nasza młodzież jest tego najlepszym dowodem. Te stypendia to nie tylko forma uznania, ale też konkretne wsparcie na dalszy rozwój. Gratuluję każdemu uczniowi, który swoją pracą i pasją znalazł się w tym gronie – bo udowadniacie, że warto stawiać sobie ambitne cele i z determinacją do nich dążyć. Dziękuję również nauczycielom i rodzicom, którzy są niezastąpionym wsparciem w tej drodze. Jestem z Was bardzo dumny. (Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia)

            Ogromne wrażenie zrobiły również występy artystyczne podopiecznych MDK „Śródmieście”, które nadały gali wyjątkowego charakteru. Jest nam tym bardziej miło, że wśród występujących były dwie uczennice naszej szkoły - Katarzyna Matławska i Ada Piziorska, którym także serdecznie gratulujemy.

          • SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

          •  

             

            SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

             

            W czwartek 25 września uczniowie naszej szkoły rywalizowali na Mistrzostwach Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców klas 4-6.

             

            Nasza sztafeta w składzie:

            1. Piotr Hrybacz
            2. Szymon Nowakowski
            3. Kacper Bocheński
            4. Antoni Pawuś
            5. Ignacy Rogowski
            6. Jakub Skoczylas

            pobiegła najszybciej jak umiała i zajęła 4 miejsce we Wrocławiu (w tej kategorii startowało 50 szkół).

            Z wielką dumą informujemy, że chłopcy zakwalifikowali się do finałów wojewódzkich  :)

          • Zbiórka kasztanów i żołędzi

          • Miło nam poinformować, że organizujemy w klasach 1-3 w ramach LOP-u , zbiórkę kasztanów i żołędzi, które będą przeznaczone na karmę dla zwierząt leśnych w okresie zimowym.

            Celem akcji jest kształtowanie wśród dzieci, odpowiedzialnych, empatycznych postaw w stosunku do zwierząt oraz zapoznanie z problematyką środowiska leśnego.

            Zebrane kasztany i żołędzie przynosimy do szkoły (nowy budynek klas 1-3) i wysypujemy do specjalnie przeznaczonych worków, które znajdują się u pani Irenki i pani Uli.

            Z góry dziękujemy za zaangażowanie.

            Agnieszka Hasiak i Katarzyna Guz-Michlewicz

          • Klasa 3c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

          • W dniu 18.09.25r klasa 3c uczestniczyła w warsztatach na Politechnice Wrocławskiej w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w laboratorium biologicznym. Mieli możliwość przeprowadzenia doświadczeń jak również zapoznania się z funkcjonowaniem mikroskopu. Zajęcia były bardzo ciekawe, a uczniowie chętnie i aktywnie w nich uczestniczyli.

          • Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2025/2026

          • 16.09.2025r reprezentacja naszej szkoły klas 6 brała udział w

            Mistrzostwach Wrocławia w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
             

            Świetnie zaprezentowali się chłopcy klas 6, którzy startując wraz z 230 reprezentantami innych szkół zajęli:

            17 miejsce – Piotr Hrybacz

            26 miejsce – Szymon Nowakowski

            27 miejsce – Julian Staniów

             

            W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli 4 miejsce we Wrocławiu (na 71 startujących szkół w tej kategorii wiekowej).

             

            Najlepszy wynik wśród dziewczynek miała Alicja Kiziulewicz, która zajęła 65 miejsce (startowały 233zawodniczki)

             

            Gratulujemy!

             

             

             

             

             

          • zDolny Ślązak

          • Szanowni Państwo,

            serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji zDolnego Ślązaka. W roku szkolnym 2025/2026 zostaną przeprowadzone konkursy z języka polskiego, matematyki, historii, fizyki, biologii, chemii, geografii, języka angielskiego, języka niemieckiego oraz informatyki.

            W zakładce DOKUMENTY na stronie -  zdolnyslazak.edu.pl znajduje się REGULAMIN KONKURSÓW 
            na rok szkolny 2025/2026, HARMONOGRAM, KARTA ZGŁOSZENIA UCZNIA oraz KLAUZULA RODO. Prosimy o zapoznanie się regulaminem i harmonogramem.
            Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursach przynoszą do szkoły wypełnione KARTY ZGŁOSZENIA, które stanowią element dokumentacji konkursowej.


            Życzymy udanego roku szkolnego 2025/2026!

          • 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, odkrywania talentów, odwagi oraz dobrej zabawy.

          • Wszystko zaczęło się w 2003 roku od opowieści „Kropka” Petera H.Reynoldsa. To historia małej dziewczynki Vashti, która zainspirowana przez nauczycielkę, stawia jedną kropkę na swojej pracy plastycznej. Zostaje pochwalona przez panią i to daje jej impuls do rozwijania twórczości. Dzięki wierze i kreatywności Vashti odkrywa swój talent artystyczny.

            Zapraszamy Was do obejrzenia filmu „The Dot-Kropka”:

            https://www.youtube.com/watch?v=rETI9cQxNgQ

             

            Każdy z Was jest wyjątkowy i może odkrywać swoje talenty i pasje.

            Zachęcamy wszystkich uczniów, aby w ten dzień założyli ubranie lub element garderoby w kropki!

            Na chętnych na parapecie okna w szatni czeka niespodzianka!

             

            Zespół PPP

             

          • Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia

          • Zachęcamy każdego dorosłego mieszkańca Wrocławia do wypełnienia ankiety dotyczącej zdrowia.

            To dla nas ważne, ponieważ zbieramy opinie, które będą mogły być wykorzystane do planowania działań z zakresu profilaktyki chorób i ochrony zdrowia.

            Link do sondażu   https://zdrowie2025.webankieta.pl/

            Będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami swoją opinią.  

            Prosimy o rozesłanie informacji o badaniu do innych zainteresowanych.

            Z wyrazami szacunku,

            Anna Bereś

            Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych

            Urzędu Miejskiego Wrocławia

            Wrocław 50-320, ul. G. Zapolskiej 4, pok. 344tel. /71/ 777 86 36, www.wroclaw.pl

            Urząd Miejski Wrocławia

            Departament Spraw Społecznych

            Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 23
      • 71 7986851
      • 51-211 Wrocław ul. Przedwiośnie 47
        Poland
      • Inspektor Ochrony Danych Osobowych:Tomasz Grzybowski

        e-mail Inspektora Danych Osobowych: inspektor@coreconsulting.pl

        telefon do Inspektora Ochrony Danych Osobowych: (+ 48) 501-
        083-482 ul. Wyłom 16; kod: 61-671 Poznań.
        Zastępca IOD Kamila Maciejewska
        mail: k.maciejewska@coreconsulting.pl
      • adres e-mail Dyrektora placówki:
        Dorota.Majk@wroclawskaedukacja.pl>
      • ePUAP /ZSP23WROCLAW/SKRYTKAESP
    • Logowanie