• ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU

• STM.pdf

Zapraszamy do przeglądania wydarzeń:

poniedziałek - na lekcjach w-f, w klasach 1-3 ,,Sen Alicji",

wtorek - wyrzuć z siebie emocje, nasze emocje,

środa - ,,główka pracuje", konkurs sudoku

czwartek - techniki relaksacyjne

piątek - szkolny festiwal kreatywności

• Zdrowie na talerzu

• Weronika Król -kl. 2 c zdobyła II miejsce, a Marta Łukaszewicz kl. 2 c otrzymała wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. ,, Zdrowie na talerzu" organizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 36 we Wrocławiu.

• W Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Dnia 29.02. 2024 r. klasa 1a odwiedziła Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Celem wizyty był udział w lekcji „Od tam-tamu do telefonu komórkowego” . Podczas zajęć dzieci zapoznamy się z historią rozwoju telekomunikacji na przykładzie przełomowych wynalazków takich jak telegraf, radio, telefon oraz przekonały się jak wielki wpływ miały one na rozwój współczesnej telekomunikacji.

• Mamy medal!!!

19 lutego 2024r. w hali WKK przy ulicy Czajczej rozegrane zostały Finały Mistrzostw Wrocławia Igrzysk Dzieci w koszykówce dziewcząt.

Nasza drużyna wywalczyła  wicemistrzostwo Wrocławia!!!

Szkołę reprezentowały :

1.Zofia Staniów

2.Oliwia Lachowicz

3.Zuzanna Michalec

4.Łucja Kuczaj

5.Milena Kiljan

6.Amelia Jonajtis

7.Urszula Hotała

8.Julia Zaton

9.Łucja Frączyk

10.Kaja Ciemny

11.Róża Stachnik

Łącznie w rozgrywkach wzięło udział, aż 77 reprezentacji szkolnych.

Dziewczynki z naszej szkoły wygrywały wszystkie swoje mecze grupowe. Dopiero w meczu finałowym przegrały ze świetnie grającymi zawodniczkami z  SP Ekola.

Gratulujemy reprezentantkom naszej szkoły oraz Pani Jolancie Sosińskiej, która przygotowała dziewczynki do rozgrywek.

Zdj. z zawodów :

• Kolejny sukces koszykarek :)

14 lutego szkolna reprezentacja dziewcząt brała udział, w kolejnym etapie rozgrywek Igrzysk Dzieci w koszykówce.

Nasze zawodniczki wygrały wszystkie mecze i awansowały z pierwszego miejsca w grupie do finałów Wrocławia. Rywalizować będą z pozostałymi pięcioma najlepszymi szkołami z Wrocławia.

To duży skuces naszych dziewcząt, które do zawodów przygotowywała Pani Jolanta Sosińska.

Finały Wrocławia w koszykówce dziewcząt klas 6 odbędą się 19.02.2024r. na hali WKK.

Szkołę reprezentowały:

1.Zofia Staniów

2.Zuzanna Michalec

3.Oliwia Lachowicz

4.Milena Kiljan

5.Łucja Kuczaj

6.Julia Zatoń

7.Wiktoria Sobolska

8.Kaja Ciemny

9.Róża Stachnik

10.Amelia Jonajtis

11.Urszula Hotała

Zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/17Gvp9iNcltNdCslXKkMY3EqkHF2G5IQc

• 84. Rocznica I Masowej Zsyłki na Sybir

• Uroczyste obchody 84. Rocznicy I Masowej Zsyłki na Sybir, które odbyły się 9 lutego w kościele pw. Świętego Bonifacego przy placu Staszica i przy pomniku Zesłańcom Sybiru we Wrocławiu.

• Pasowanie na czytelnika w klasach pierwszych

W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi w klasach pierwszych odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. I choć większość dzieci już od dawna odwiedza bibliotekę, to oficjalne przyjęcie do grona czytelników miało miejsce właśnie teraz.

Uczniowie klas pierwszych wykazali się ogromną znajomością postaci z bajek i baśni. Nie mieli żadnych problemów z odgadywaniem zagadek dotyczących tytułów książek. Byli bardzo aktywni i z uśmiechami na twarzach odpowiadali na pytania.

Na zakończenie pasowania uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę pt: „Wnuczka antykwariusza” napisaną przez Justynę Bednarek. Mam wielką nadzieję, że od teraz pasja czytania będzie towarzyszyć uczniom na co dzień.

Do zobaczenia w bibliotece

Agnieszka Woch