• Szczepan, czyli Ania na boisku….

W dniu 26 września 2022 roku odbyła się we Wrocławiu czwarta edycja piłkarskiego programu Ekstra Talent, mającego na celu identyfikację oraz wspieranie rozwoju młodych talentów. Program realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, ma zasięg ogólnopolski, turnieje odbywają się w 15 miastach Ekstraklasy piłkarskiej. Między poszczególnymi fazami turnieju przeprowadzane są testy sprawnościowe w trzech próbach: zwisie na ugiętych rękach, biegu wahadłowym 10 x 5m oraz biegu wytrzymałościowym wahadłowym na 20m. Nasza uczennica, Anna Szczepańska uzyskała najlepszy wynik wśród wszystkich zawodniczek turnieju w biegu wahadłowym 10 x 5m kategorii U12 dziewczyn. Ania, poza sukcesem indywidualnym, stanęła wraz ze swoją drużyną na podium, zajmując II miejsce w turnieju. Jak to się wszystko zaczęło…. Ania swoją przygodę z piłką rozpoczęła uczęszczając jeszcze do przedszkola przy ulicy nomen omen Kopańskiego:) To właśnie tam z kolegami rozgrywała pierwsze podania i mecze. Tuż przed rozpoczęciem podstawówki wstąpiła do osiedlowego Klubu Orzeł Pawłowice, grając w drużynie z chłopcami. Jej talent został zauważony i doceniony przez współpracujący z Orłem Pawłowice klub Ślęza Wrocław. W 2017 roku podczas Gali Talentów Ślęzy Wrocław, została nagrodzona tytułem najlepszego piłkarza roku w roczniku 2011, otrzymując zaraz po tym propozycję gry w żeńskiej drużynie tego klubu. Nawet rodzice nie wiedzą dlaczego, ale nie przyjęła tej propozycji. Pozostała z kolegami w Orle Pawłowice, a po roku zrezygnowała z trenowania piłki nożnej na rzecz tenisa ziemnego. Nie schowała jednak piłki do szafy, “okrągła zabawka” była nadal obecna w jej życiu: grała w nią na boisku, podwórku, a nierzadko również odbijała w domu. Po dwóch latach “przerwy” w trenowaniu we wrześniu 2020 roku Ania postanowiła dołączyć do dziewczęcej sekcji Ślęzy Wrocław, w której gra do dziś jako środkowy pomocnik. W klubie spotkała nie tylko wspaniałych trenerów, ale przede wszystkim znalazła tutaj pokrewne dusze, które współdzielą z nią jej pasję. Ania wraz z drużyną osiąga wiele sukcesów zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich: w zeszłym roku dziewczyny zajęły 3. miejsce w ogólnopolskim turnieju Api Cup w Zakopanem, wiosną tego roku 1. miejsce w Wojewódzkim finale turnieju “Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” oraz 8. miejsce w Ogólnopolskich finałach tego turnieju. Na takie sukcesy trzeba jednak trochę popracować…Jak wygląda tydzień “Szczepana” (klubowa ksywa Ani) ? Ania trenuje w klubie Ślęza Wrocław cztery razy w tygodniu po 1,5 godziny. W każdy weekend rozgrywa mecze w ramach DLM (Dolnośląska Liga Młodziczek), OLM (Okręgowa Liga Młodzika) lub innych turniejów i spotkań towarzyskich. Niedzielne popołudnia spędza często na Kłokoczyckim stadionie kibicując swoim Trenerkom, grającym w I Drużynie Ślęzy Wrocław. W zeszłym roku Ania zafascynowała się dyscypliną freestyle football. Przez rok samodzielnie z książki uczyła się piłkarskich sztuczek i trików. Od września tego roku trenuje pod okiem Pana Pawła Skóry - Wrocławianina, Mistrza Polski, Europy i Świata we freestyle footballu. Na treningi wstaje wcześnie rano w poniedziałki na 7:30. Przy takiej intensywności sportowej Ania znajduje czas na naukę, jest bardzo dobrą uczennicą, wrażliwą, kochającą zwierzęta i przyrodę dziewczyną. Wolne chwile spędza na spacerach i zabawie ze swoim psem Oze.