Aktualności

          • Wyniki Szkolnego Konkursu Pięknego Pisania dla uczniów klas 2 i 3

          • Uczniowie klas 2:

            1. miejsce Alicja Marciniak

            2. miejsce Julianna Teuerle

            3. miejsce Mikołaj Gdyra

             

            Uczniowie klas 3

            1. miejsce Jan Kubicki

            2. miejsce Helena Tulikowska

            3. miejsce Joanna Konarska

             

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy zwycięzcom!

            Nagrody zostaną wręczone 26 czerwca.

          • 10 lat razem – jubileusz polsko-niemieckiej wymiany szkolnej w Bawarii

          • 10 lat razem – jubileusz polsko-niemieckiej wymiany szkolnej w Bawarii

            W dniach 12–19 czerwca 2026 roku odbyło się wyjątkowe spotkanie młodzieży w ramach jubileuszowej, dziesiątej już edycji polsko-niemieckiej wymiany szkolnej. Tegoroczny wyjazd do Bawarii był nie tylko okazją do wspólnej nauki i poznawania kultury sąsiadów, ale także do świętowania 10 lat owocnej współpracy między szkołami z Polski i Niemiec.

            Uroczyste obchody jubileuszu rozpoczęły się od spotkania z burmistrzem miasta partnerskiego, który podkreślił znaczenie międzynarodowych kontaktów młodzieży dla budowania wzajemnego zrozumienia i europejskiej wspólnoty. Ważnym momentem było również przekazanie dyrektorowi niemieckiej szkoły pamiątkowej tablicy jubileuszowej z okazji 10-lecia współpracy. Symboliczny gest stał się wyrazem wdzięczności za lata wspólnych działań, wymiany doświadczeń oraz przyjaźni między uczniami i nauczycielami obu krajów.

            Program pobytu był niezwykle bogaty. Uczestnicy odwiedzili Monachium, stolicę Bawarii, gdzie zwiedzili imponujący pałac Nymphenburg oraz najważniejsze zabytki i atrakcje miasta. Niezapomnianym doświadczeniem była również wizyta w tradycyjnej bawarskiej piekarni. Podczas warsztatów młodzież samodzielnie wypiekała słynne bawarskie precle, poznając tajniki lokalnego rzemiosła i degustując regionalne specjały.

            Kolejnym punktem programu była wycieczka do Austrii. Uczniowie odwiedzili Salzburg – rodzinne miasto Wolfganga Amadeusza Mozarta, zachwycające swoją historią, architekturą i niepowtarzalną atmosferą. Dużą atrakcją okazała się także wizyta na alpejskim pastwisku, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć słynne krowy z dzwoneczkami i podziwiać piękno górskich krajobrazów.

            Ważnym elementem wymiany były wspólne zajęcia szkolne. Polscy uczniowie uczestniczyli wraz ze swoimi niemieckimi partnerami w lekcjach chemii, fizyki i historii, poznając codzienne życie szkoły w Niemczech oraz porównując systemy edukacyjne obu krajów. Dzięki temu mogli rozwijać swoje kompetencje językowe i społeczne, a także zdobywać nowe doświadczenia edukacyjne.

            Szczególnym wydarzeniem był wieczór polsko-bawarski pod hasłem 10 lat razem”. W atmosferze radości, wspomnień i wzruszeń uczestnicy jubileuszowej biesiady podsumowali dekadę współpracy, oglądając zdjęcia z poprzednich wymian i wspólnie świętując osiągnięcia minionych lat.

            Przez cały tydzień młodzież komunikowała się przede wszystkim w języku angielskim, doskonaląc swoje umiejętności językowe w naturalnych sytuacjach. Najważniejszym efektem spotkania były jednak nowe przyjaźnie, które z pewnością przetrwają znacznie dłużej niż sam wyjazd.

            Jubileuszowa wymiana po raz kolejny pokazała, że bezpośrednie kontakty młodych ludzi są najlepszą drogą do przełamywania stereotypów i budowania wzajemnego szacunku. Młodzi Polacy i Niemcy wspólnie udowodnili, że przyszłość Europy opiera się na dialogu, współpracy i przyjaźni. W duchu wolnej, bezpiecznej Europy – bez uprzedzeń, podziałów i wojen – przez kolejne dziesięć lat będą rozwijać wartości, które od początku towarzyszą tej wyjątkowej wymianie szkolnej.

            10 lat razem to nie tylko historia współpracy – to przede wszystkim historia ludzi, przyjaźni i wspólnych marzeń o lepszej Europie. Dziękujemy PNWM w Warszawie za dofinansowanie. Jesteśmy bardzo wdzięczni.
            Koordynator wymiany polsko-niemieckiej
            Aneta Suszycka

          • Projekt restauracja

          • Klasa 2 B wzorując się na starszych kolegach z klasy 3 B próbowała dziś swoich sił menadżerskich. Zadanie było bardzo emocjonujące, gdyż trzeba było w grupach wymyśleć swoją restaurację, jej nazwę, menu, opis potraw, ilustracje oraz ceny. Niektóre grupy pokusiły się jeszcze o reklamę swojej firmy. Po prezentacji przyszła chwila na ocenę projektów wg skali Google. Takie lekcje są świetną  okazją zarówno do nauki współpracy w grupach, jak i do rozwijania inwencji twórczej.

          • Rajd rowerowy klasy 6B – 47 kilometrów przygody!

          • 15 czerwca klasa 6B wraz z wychowawczynią, panią Jolantą Sosińską, wyruszyła na kolejny rajd rowerowy. Był to już trzeci taki wyjazd naszej klasy, więc wszyscy wiedzieliśmy, że czeka nas mnóstwo kilometrów, świetna zabawa i kilka niespodzianek po drodze.

            Tegoroczna trasa prowadziła przez Swojczyce, Wojnów, Kiełczów, Nadolice, Łany, Długołękę i Szczodre. Jechaliśmy głównie ścieżkami szutrowymi i leśnymi, czasami asfaltowymi.

            Niektóre odcinki były łatwe, inne trochę bardziej wymagające, ale nikt nie narzekał. W końcu prawdziwy rowerzysta nie boi się wiatru, błota ani zmęczonych nóg!

            Po drodze były aż trzy upadki z rowerów. Na szczęście nikomu nic się nie stało:). Trzeba było też zamontować tylne koło w jednym rowerze oraz naprawić przedni hamulec w innym. Jakby tego było mało, jednemu z opiekunów zerwał się łańcuch. Naprawa okazała się na tyle skomplikowana, że grupa pojechała dalej. Niestety, opiekun już nas nie dogonił i musiał samodzielnie wrócić do domu. Do dziś nie wiemy, czy bardziej zmęczyła go jazda, czy szukanie naszej grupy.

            Na szczęście nie samymi awariami człowiek żyje. Regularnie robiliśmy postoje na odpoczynek, śniadanie i uzupełnienie energii. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wizyta w cukierni. Tam regeneracja przebiegała wyjątkowo sprawnie, zwłaszcza przy croissantach i innych smakołykach.

            Pogoda nie była idealna i momentami próbowała nas zniechęcić, ale bez powodzenia.

            Pokazaliśmy, że klasa 6B nie poddaje się byle chmurom. Humory dopisywały nam przez całą trasę, a żarty i rozmowy sprawiały, że kolejne kilometry mijały bardzo szybko.

            Łącznie pokonaliśmy ponad 47 kilometrów! To naprawdę imponujący wynik i dowód na to, że uczniowie klasy 6B mają świetną kondycję, dużo energii i jeszcze więcej dobrego humoru. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

            To był kolejny fantastyczny rajd, który na długo zostanie w naszej pamięci. Już teraz planujemy następny wyjazd rowerowy. Jesteśmy pewni, że za rok znów wyruszymy na trasę, gotowi na nowe przygody, kolejne kilometry i – miejmy nadzieję – trochę mniej awarii.

          • Gratulujemy!

          • Joanna Konarska uczennica klasy 3c zajęła 2 miejsce w między świetlicowym konkursie plastycznym pt.,, Nasi skrzydlaci przyjaciele - ptaki spotykane nad wodą, na łące i polu", organizowanym przez SP nr 78 we Wrocławiu. Gratulujemy!!!

          • WOJEWÓDZKI FINAŁ IGRZYSK DZIECI W LEKKIEJ ATLETYCE

          • 9 czerwca 2026 roku w Polkowicach odbył się finał wojewódzki Indywidualnych Mistrzostw Dzieci w lekkiej atletyce.

            W zawodach wystartowali najlepsi zawodnicy z całego województwa dolnośląskiego, rywalizując w konkurencjach na bieżni, skoczni i rzutni.

            Uczeń naszej szkoły, Piotr Hrybacz, uczestniczył w zawodach jako mistrz Wrocławia w skoku w dal.

            W eliminacjach Piotr uzyskał wynik 4,96 m, który był najlepszym rezultatem tej części rywalizacji. Jednocześnie poprawił swój rekord życiowy i pewnie awansował do finału.

            W konkursie finałowym ponownie poprawił rekord życiowy, osiągając znakomity wynik 5,00 m i zdobywając tytuł Mistrza Dolnego Śląska w skoku w dal.

            Był to znakomity występ naszego ucznia. Serdecznie gratulujemy Piotrowi osiągniętego sukcesu i życzymy mu kolejnych udanych startów oraz dalszych sukcesów sportowych.

             

          • Wycieczka klasy 2 c

          • W dniu 03.06.26 klasa 2c brała udział w wycieczce do Złotego Stoku. Mimo deszczu udało się odwiedzić park linowy w którym uczniowie świetnie się bawili. Zwiedzili kopalnię złota, poszukiwali szlachetne minerały, płukali złoto, a także mieli okazję spróbować ciężkiej pracy w osadzie średniowiecznej górnictwa!!! Radość, uśmiech i dobra zabawa spowodowały, że w pewnym momencie wyszło nawet słońce ☀️

          • DOLNOŚLĄSKI FINAŁ CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNEGO

          • 19 maja 2026 roku na Stadionie Miejskim w Jeleniej Górze odbył się Finał Dolnośląski w czwórboju lekkoatletycznym dzieci. W zawodach rywalizowało 17 najlepszych reprezentacji szkolnych chłopców z województwa dolnośląskiego, walczących o tytuł Mistrza Dolnego Śląska.

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 5–6:

            1. Piotr Hrybacz
            2. Julian Staniów
            3. Jakub Skoczylas
            4. Tymoteusz Jankowski
            5. Ignacy Rogowski
            6. Antoni Pawuś

            Zawodnicy zmierzyli się z najlepszymi lekkoatletami regionu, prezentując wysoki poziom sportowy, ogromne zaangażowanie oraz ducha fair play.

            Czwórbój lekkoatletyczny obejmował cztery konkurencje: bieg na 60 metrów, bieg na 1000 metrów, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Wyniki każdego zawodnika przeliczane były na punkty według tabel lekkoatletycznych, a końcowy rezultat drużyny stanowiła suma punktów zdobytych przez pięciu najlepszych zawodników.

            Podczas zawodów nasi reprezentanci wielokrotnie poprawiali swoje rekordy życiowe, co świadczy o bardzo dobrej formie sportowej i systematycznym rozwoju. Niestety jeden z zawodników doznał kontuzji i nie ukończył biegu wytrzymałościowego, przez co drużyna straciła cenne punkty. Mimo trudnej sytuacji chłopcy wykazali się ogromnym charakterem, wolą walki i ambitnie rywalizowali do samego końca.

            Świetny wynik indywidualny osiągnął Piotr Hrybacz, który wywalczył 3. miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich startujących zawodników. To ogromny sukces oraz potwierdzenie jego doskonałego przygotowania i talentu sportowego.

            Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły zajęła bardzo dobre VII miejsce wśród 17 najlepszych drużyn Dolnego Śląska.

            Występ naszych zawodników należy uznać za duży sukces i powód do dumy dla całej społeczności szkolnej, zwłaszcza że aż połowę składu stanowili uczniowie klas piątych.

            Gratulujemy wszystkim zawodnikom sportowej postawy, determinacji oraz godnego reprezentowania szkoły.

             

             

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 23
      • 71 7986851
      • 51-211 Wrocław ul. Przedwiośnie 47
        Poland
      • Inspektor Ochrony Danych Osobowych:Tomasz Grzybowski

        e-mail Inspektora Danych Osobowych: inspektor@coreconsulting.pl

        telefon do Inspektora Ochrony Danych Osobowych: (+ 48) 501-
        083-482 ul. Wyłom 16; kod: 61-671 Poznań.
        Zastępca IOD Kamila Maciejewska
        mail: k.maciejewska@coreconsulting.pl
      • adres e-mail Dyrektora placówki:
        Dorota.Majk@wroclawskaedukacja.pl>
      • ePUAP /ZSP23WROCLAW/SKRYTKAESP
    • Logowanie